Blog

21 sierpnia 2014

Pstrąg grillowany na desce

pstrag-grillowany-na-desce

Metodę tą zaliczam do czegoś pośredniego pomiędzy pieczeniem i wędzeniem. Jak zwał tak zwał, efekt jest naprawdę wspaniały, a pracy przy tym tyle co nic.

Tak przyrządzone filety z dużych pstrągów uwielbiał Pierre Trudeau - dwukrotny premier Kanady...

Czytaj dalej »


25 lipca 2014

Zobacz film „Życie jezior”

zycie-jezior-1

W 2013 roku na zlecenie i przy współudziale wielu specjalistów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego (oraz naszym i innych rybaków), zostały zrealizowane 2 filmy: „Rybacy z krainy jezior” i „Życie jezior”. W tym roku powstała wersja telewizyjna składająca się z 8. odcinków i znamy już terminy ich emisji na antenie TVP Olsztyn.

Czytaj dalej »


16 lipca 2014

Szwaderkomobil po drugiej stronie

szwaderkomobil-po-drugiej-stronie
Od wtorku Szwaderkomobil na Grunwaldzkiej w Olsztynie stoi po drugiej stronie alejki, naprzeciw poprzedniego miejsca. Nadeszło lato i w poprzednim ustawieniu lada chłodnicza z rybami skierowana była wprost na słońce. W trosce o najwyższą jakość naszych rybek postanowiliśmy przestawić Szwaderkomobil, tak aby nasze produkty były zawsze w cieniu...

Czytaj dalej »


15 lipca 2014

...i po zawodach :-)

zawody-wedkarskie-szwaderki2014

W minioną sobotę na naszym łowisku specjalnym odbyły się zawody wędkarskie „Z rodziną na ryby”. Mimo, że pogoda nie sprzyjała jak w zeszłym roku, obsada była pełna (21 drużyn), atmosfera gorąca, było rodzinnie i wesoło... wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

Czytaj dalej »


9 lipca 2014

Zapraszamy na festiwale i kiermasze

kiermasze-szwaderki

W najbliższą niedzielę, 13.07.2014 w Iławie przy Amfiteatrze odbędzie się Regionalne Święto Ryby 2014. Główną atrakcją będą profesjonalne i amatorskie konkursy kulinarne potraw z ryb, a publiczność będzie miała możliwość skosztowania przygotowanych doskonałości. Imprezie będzie towarzyszył kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, na którym będziemy i my ze Szwaderkomobilem...

Czytaj dalej »


Dalej